Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İstanbul Kamp Alanları

İstanbul Kamp Alanları

💚 İstanbul Kamp Alanları doğa ile iç içe olmayı sevenlere büyük olanaklar tanır. Her ne kadar birçok kişi bilmese de İstanbul, kamp yapabileceğiniz birçok uygun yere sahiptir. Böylece şehrin gürültüsünden biraz dahi olsa uzaklaşabilir, rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Bunlardan bazıları,

 1. Seferoğulları Camping,
 2. Kilimli Koyu Kamp Alanı,
 3. Sahilköy Kamp İstanbul,
 4. Yeşil Park Kamping,
 5. Ömerli Barajı Kamp Alanı,
 6. Esenceli Köyü Kamp Alanı,
 7. Darlık Barajı Kamp Alanı
 8. Karakiraz Köyü Kamp Alanı
 9. Woody Wille Kamp Alanı

Şeklinde olup ilgilenenler tarafından değerlendirilebilir. Her biri ayrı özel seçenekler teklif eder. Ayrı ayrı incelerseniz hafta sonu hangisini ziyaret etmeniz gerektiğine hemen karar verebilirsiniz.

Seferoğulları Camping

istanbul kamp alanları
istanbul kamp alanları
İstanbul Kamp Alanları 2024

💚 İstanbul’un Ağva bölgesinde yer alan Seferoğulları Camping, İstanbul’a yakın ücretli kamp alanları içinde yer almaktadır. Sahile yürüme mesafesinde olduğu için yüzme, serinleme olanakları sunar. Ücretli bir tesis olduğu için birçok imkanı da vardır. Bunların arasında,

 1. Sıcak su,
 2. Restoran ve Kafeterya,
 3. duş,
 4. elektrik,
 5. Çocuk Oyun Alanları,
 6. Bungalov konaklama,

Da yer almaktadır. Böylece ailesi ile gelenlere uygun birçok imkan sunar. Kendi çadırınız yoksa bile bungalov kullanmanız mümkündür.  Çadır düşünüyorsanız ücreti 50 Türk lirasıdır. Bungalov ise 150 Türk lirasıdır. Lakin fiyatların değişebileceği unutulmamalıdır.

Tesise ayrıca karavan ile girmeniz de mümkündür.

Kilimli Koyu Kamp Alanı

Kilimli Koyu Kamp Alanı

💚 Kilimli Koyu da Ağva içinde değerlendirebileceğiniz kamp alanı seçenekleri arasındadır. Deniz manzarası olup büyüleyici bir kamp yerine sahiptir. Ancak koy olduğu için bir tesis yer almaz. İçinde bu sebeple ihtiyaçlarınıza giderebileceğiniz işletmeler yoktur.

Ancak yakınlarında yer alan işletmeler aracılığıyla elektrik, yiyecek, içecek, tuvalet gibi gereksinimlerinizi karşılamanız mümkündür. Yine de önceden hazırlıklı gelmeniz tavsiye edilir. Yeşil ve mavinin birleştiği bu koy, size muhteşem bir kamp yeri sunar. İstanbul Kamp Alanları

Sahilköy Kamp İstanbul

Sahilköy Kamp İstanbul

💚 İstanbul’a yakın ücretli kamp alanları arasında yer alan Sahilköy Kamp, birçok kişi tarafından bilinmeyen lokasyonlar arasındadır. Bu nedenle sessiz, sakin bir kamp yapmanıza izin verir. Üstelik ormanın içinde büyüleyici bir manzarası da yer alır.

Giriş günübirlik 25 Türk lirası, çadırıyla gelenler için 50 Türk lirasıdır. İki kişilik karavan 140, orman koza Bungalov ise 200 Türk lirasıdır. Ancak fiyatlar değişebileceği için tekrar incelemeniz önerilir. İçinde 12 farklı konaklama yeri olup elektrik, duş, otopark ve çocuk alanı dahil çok sayıda olanağı vardır.

Green Park Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları
İstanbul Kamp Alanları
Green Park Kamp Alanı

💚 Ağva içinde yer alan Green Park İstanbul’a yakın ücretli kamp alanları arasında yer almaktadır. Merkeze 19 kilometre mesafede olup çadırıyla gelenler için 30, karavanla gelenler için 10 Türk lirasıdır. Bungalov kullanmak isteyenler de karavanla aynı fiyattır. Birçok kişi tarafından ziyaret edilen tesis,

 1. elektrik,
 2. Sıcak su,
 3. duş,
 4. Şemsiye,
 5. Soyunma kabini,
 6. sahil,
 7. Otopark alanı,

Dahil birçok imkan sunar. Bunların yanı sıra sahil kenarında olduğu için yüzebileceğiniz yerler de vardır.

İstanbul Kamp Alanları

Ömerli Barajı Kamp Alanı

💚 Muazzam bir yapısı olan Ömerli Barajı, günlük hayatın yoruculuğundan kurtulabileceğiniz bir lokasyondur. Eğer dinlenme gereksinimi duyuyorsanız kendiniz ya da arkadaşlarınızla gelerek kamp yapabilirsiniz.

Buraya geldiğinizde yürüyüş parkurlarını kullanabilir, olta balıkçılığı da gerçekleştirebilirsiniz. Ancak duş ve elektrik gibi imkanların yer almadığını hatırlamanız, buna göre tüm önlemlerinizi almanız önerilir.

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü Kamp Alanı
Esenceli Köyü Kamp Alanı

💚 İstanbul kamp alanları arasında yer alan Esenceli, sahile yürüme mesafesinde bir yerdir. Bu nedenle yüzmek için uygun alanları vardır. Buna ek olarak,

 1. elektrik,
 2. Mangal ve ateş yakılabilen yerler,
 3. Yürüyüş yerleri,

De yer almaktadır. Bu bakımdan sunduğu avantajlar oldukça geniştir. Geldiğinizde arkadaşlarınızla beraber uygun yerde mangal ve ateş yakabilir, daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Mavi ile yetişim birleştiği bu mekan bir ücrete de sahip değildir. Bu nedenle tam aradığınız fırsatları size sunabilir. En yakınında bulunan merkez 18 kilometre olduğu için kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ancak alanda bir tesis olmadığı için önceden hazırlıklı bir şekilde gitmeniz önerilir. Böylece pişmanlıklar ortaya çıkmadan önlenebilir.

Darlık Barajı Kamp Alanı

Darlık Barajı Kamp Alanı
Darlık Barajı Kamp Alanı

💚 Darlık Barajı, İstanbul’da yer alan kamp alanları arasında doğal hayatı görmenize ve aşamanıza imkan tanır. Ücretsiz olduğu için rahat bir şekilde kullanmanız mümkündür. Büyüleyici manzarasının yanı sıra olta ile balık tutma, kontrollü ateş yakma gibi imkanları da vardır.

Ancak duş ve elektrik gibi olanakları yer almadığı için buna hazırlıklı gelmeniz gerekir. Yakında yer alan ormandan yakacak toplayabilir, gece için güzel bir hazırlık yapabilirsiniz. Merkeze 32 kilometre olduğu için kolayca ulaşabileceğiniz bu konum göl kenarında muazzam bir yapıya sahiptir.

Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Karakiraz Köyü Kamp Alanı
Karakiraz Köyü Kamp Alanı

💚 Karakiraz köyü içinde yer alan bu alan birçok kişi tarafından bilinmeyen kamp alanları içindedir. Denize girme olanağı sunan bölge tamamen ücretsizdir. Ayrıca mangal ve ateş yakmak isteyenlerin düşünebileceği uygun bölgeler vardır. İstanbul Kamp Alanları

Elektrik mevcut olmasa da yiyecek ve içecek için yakında yer alan köyü tercih etmeniz mümkündür. Ancak önceden tam hazırlıklı gelmeniz her kamp gibi önemlidir. İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşmışsanız ve kafanızı dinlemek istiyorsanız, size aradığınız fırsatlar sunar.

Tüm bu kamp alanlarını ayrıntılı bir şekilde incelerseniz, sizin için en uygun olan fırsatları bulabilir, tercih edebilirsiniz.

Woody Ville Kamp Alanı

Woody Ville Kamp Alanı
Woody Ville Kamp Alanı

💚 İstanbul’a yakın ücretli kamp alanları içerisinde yer alan Woody Ville, Ağva içinde yer almaktadır. Karavan kiralamak isterseniz günlük fiyatı 250 Türk lirasıdır. Ancak kendi çadırınız yahut karavanınızla gelirseniz 150 Türk lirasına girmeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra Bungalov evleri de arzunuza göre kullanmanız mümkündür. Tesiste piknik alanları, ısıtma ve soğutma, duş ve daha imkan yer almaktadır. Buna havuz da dahildir. Bu nedenle yaz ayında gelmişseniz denizin yanı sıra burayı da yüzmek için kullanmanız mümkündür.

Eğer sabah yürüyüşlerini seviyorsanız, uygun rotalarını da yine tercih etmeniz mümkündür.

 

İlginizi Çekebilir ;

Kral Havuzu Nerede Nasıl Gidilir? Antalya-Serik

Yorum Yap