Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Finike Doğal Havuz – Finike Ejderin Gözü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Finike Doğal Havuz – Finike Ejderin Gözü Nerede? – Finike Doğal Havuz Yol Tarifi

 

Finike Doğal Havuz Finike dünyaca meşhur portakalı, doğası ve tarihiyle Antalya’nın eşsiz ilçelerinden biri… Toroslar ile Akdeniz’in arasında konumlanmış, portakal bahçeleri, tertemiz plajı ve turkuaz koylarıyla gürültüden uzak, insana içini huzurla kaplayan bir yer.

Finike Doğal Havuz
Finike Doğal Havuz

Kemer – Kaş sahil yolu üzerinde bulunan Finike ve çevresinde her mevsim gezebileceğiniz o kadar çok yer var ki, Finike’ye geldiğinizde görmeniz hatta yüzmeniz gereken öyle bir yer var ki hemen aşağıda size konumunu ekliyorum.

YOUTUBE SAYFAMIZDA DOĞAL HAVUZDA YÜZME VİDEOSU İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

🌲  Not: Deniz kenarında bulunan doğal havuzun bulunduğu nokta Finike-Demre arasındaki virajlı yolda bulunmakta daha önceden geçenler yolun zorlu olduğunu biliyorlardır ama yeni geçecekler için dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatayım.

🌲 Konumu aşağıda bulabilirsiniz ama öncelikle arabayı park edeceğiniz noktanın her iki noktası da keskin virajla çevrili bu nedenle araç park yeri kısıtlı bir yere sahip, doğal havuza inen kayalık dik yamaçtan da kontrollü inilmesini ayrıca Doğal havuz ve çevresinde çöp bırakılmamasını hatırlatarak keyifli huzurlu zamanlar diliyorum.

Yukarıdaki konum Finike Doğal Havuzun tam konumu oluyor, Yol kenarından kayalıkların oradan aşağı ineceğiniz yerde bir tabela bulunuyor Antalya 120 km Finike 5 km yazıyor. Tam o tabelanın hizasında bulunuyor doğal havuz.

Yorum Yap