SAPADERE KANYONU NEREDE ve NASIL GİDİLİR?

Sapadere Kanyonu

🌲 Doğa harikası Antalya’da yaz sıcaklarından kaçıp serinleyebileceğiniz mükemmel bir yer Sapadere Kanyonu.

🌲 Alanya İlçesi’nin doğusunda, Sapadere Köyü’ndeki kanyon 750 metre uzunluğunda ve yaklaşık 400 metre yüksekliğindedir. Sapadere Çayı’nın çıkış noktasında bulunan kanyon üzerine yapılan çelik desteklerle inşa edilen yürüyüş yolunda yürüyebilir ve yaklaşık 300 metre ilerde bulunan şelaleyi görebilirsiniz, bu şelalenin karşısında da ahşap ve çelik malzemeden yapılmış doğa dostu bir platform bulunmakta.

🌲 Sapadere Şelalesi, kanyonun en görkemli noktası desek yeridir. Şelalenin döküldüğü noktada doğal yollarla oluşan dev kazanı (doğal havuz ya da gölet) yaz aylarında serinlemek isteyenlerin yüzdüğü bir tabiat harikası.

🌲 Alanya’ya 40 kilometre, Antalya şehir merkezine yaklaşık 180 kilometre uzaklıkta olan Sapadere Kanyonu’na Alanya-Gazipaşa karayolundan Demirtaş Kasabası’na giden asfalt yol ile rahatlıkla ulaşabilmektedir.

🌲 Sapadere Kanyonu’na gidildiğinde, Sapadere Köyü içerisindeki su değirmenini, ipek dokuma atölyesini görmenizi öneririz. Yaylalardaki karlardan eriyerek gelen buz gibi sularda yetişen alabalıklardan yemeyi de unutmayın. Su kenarına kurulu çardaklarda temiz orman havasını içinize çekerek huzurlu bir gün geçireceğinizden eminiz.

🌲 Sapadere Kanyonuna giriş ücreti yoktur.

images/core/emoji/13.0.1/svg/1f332.svg" alt="🌲" /> Sapadere kanyonuna haftanın her günü saat 08:00 ile 19:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

KRAL HAVUZU NEREDE NASIL GİDİLİR? YAZIMIZI  BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

DÖŞEMEALTI KOCAÇAY ŞELALESİNE GİDEBİLMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

ANTALYA KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

İZMİR KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

MUĞLA KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

KAMP MALZEMELERİ LİSTESİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

BEBEKLE NASIL KAMP YAPIYORUZ? YAZIMIZI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ