KOVADA GÖLÜNDE KAMP – KOVADA GÖLÜ NEREDE?

🍁 Sonbaharı seven herkesin görmesi gereken bir yer “Kovada gölü milli parkı”

Gölün etrafında yürüyüş yapıp ahşap iskelesinden ve manzara kulesinden göl manzarası izleyebileceğiniz dilerseniz göl kenarında bulunan masalarda piknik yapabileceğiniz, zengin bitki örtüsü ve yaban hayatı bulunan doğa harikası bir yer.

Kovada gölü milli parkı ziyaretçi tanıtım merkezinde yaban hayvanlarını tanıtan mini bir müzede mevcut. Göl ve Milli Park ile ilgili detaylı bilgi edinebilmeniz için ziyaretçi tanıtım merkezine uğramanız yararınıza olacaktır. Burada bulunan içi doldurulmuş hayvanları (padalyaları) görerek bölgede yaşayan hayvanların bire bir görmüş gibi olacaksınız. Ziyaretçi tanıtım merkezinin girişinde ayrıca para alınmamaktadır.

Biz sonbahar kampı yaşamak için Ekim ayını tercih ettik ve Kovada Gölü Milli Parkına sabah saatlerinde vardık, görevlilerden izin alarak günübirlik kamp alanını kullandık (tabi çadırımızı erkenden toplamak şartıyla) Çadırlarımızı kurduk, akşam yemeğimizi yedik ve güzel bir sohbetin ardından Akşam saat 22:00 civarı Doruk’u hamakta uyuttuktan sonra 23:00 civarı çadırlarımıza girdik ve yağmur yağmaya başladı o an çadırımızın tentesine düşen yağmur damlalarının sesi bizler için de ninni oldu.

Sabah erken saatlerde çadırımızın fermuarını açtığımızda bulutlu birazda sisli bol oksijenli bir sabaha uyanmanın huzuru vardı. Bu arada herhangi bir sorun yaşamadık sabaha kuru bir şekilde uyandık 🙂 Kahvaltımızın ardından gölün çevresinde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra ve seyir terasına çıkarak sonbaharın seyrine daldık.

Eğirdir yolu üzerinde bulunan Kovada gölü Antalya şehir merkezine yaklaşık 120 km mesafede, Isparta’ya 84 km mesafede Eğirdir’e 24 km mesafede yer almaktadır, Milli park olduğu için kamp yapmak ve avlanmak yasak fakat görevlilerden izin alabilirseniz günübirlik kullanım alanında kamp yapabilirsiniz (çadırınızı erkenden toplamak şartıyla) Su ve lavabo mevcut, araç otopark ücreti 2021 yılı fiyatı 24 TL, kişi başı ise 8 TL

Konuma tıklayarak Kovada Gölü Milli Parkına ulaşabilirsiniz.

YEŞİL PASAPORT NEDİR, KİMLERE VERİLİR VE NASIL ÇIKARTILIR? YAZIMIZI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

YEŞİL PASAPORTA VİZE İSTEMEYEN VE VİZE İSTEYEN ÜLKELERİN LİSTESİ YAZIMIZI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

ANTALYA’DA ÜCRETLİ KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

ANTALYA’DA ÜCRETSİZ KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

İZMİR KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

MUĞLA KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

KAMP MALZEMELERİ LİSTESİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

BEBEKLE NASIL KAMP YAPIYORUZ? YAZIMIZI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

KRAL HAVUZU NEREDE NASIL GİDİLİR? YAZIMIZI  BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

DÖŞEMEALTI KOCAÇAY ŞELALESİNE GİDEBİLMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

GÖYNÜK KANYONUNA NASIL GİDİLİR NELER YAPILIR BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

Bir cevap yazın