ANTALYA KAMP YERLERİ – ÜCRETSİZ

ANTALYA KAMP YERLERİ – ÜCRETSİZ 

 

1-KORSAN KOYU  – KUMLUCA

Kumluca Mavikent Karaöz de bulunan Antalya’nın saklı cennetlerinden bir tanesi olan Korsan koyu kamp severlerin, dağ yürüyüşü yapanların ve günübirlik gelenler için dört mevsim tercih edilen yerlerin başında gelir. Mavi ile yeşilin buluştuğu muhteşem bir koy, etrafta kamp yapabileceğiniz ormanlık alan mevcut.  Yaz mevsiminde hafta sonu aşırı kalabalık olduğunu söylemekte fayda var.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

                                                                        www.allevents.in

2-ADRASAN KOYU ve KARGICAK KOYU  – KUMLUCA

Bu tabiat harikası koy yaklaşık 2 km kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahiptir. Koy ’un çevresi ormanlık alanlarla çevrilidir. Koyda pansiyonlar, ücretli ve ücretsiz plajlar yeme içme mekanları mevcuttur, Adrasan Antalya İl Merkezine yaklaşık 95 km mesafededir.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

                                                                    www.visitkemer.com

Bonus 1:  Adrasan koyunun sağ tarafında yaklaşık 500-600 metre toprak yoldan gidildiğinde çeşme ve lavabo çıkacak karşınıza orada yamacın aşağı kısmı da kamp için ideal bir yerdir.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

Bonus 2:  Adrasan koyunun hemen sol tarafında Kargıcak koyu vardır oraya toprak yoldan ulaşım sağlanabilir fakat dik bir yamaçtan inmek zorundasınız ya da bizi yaptığımız gibi bir teknenin kaptanı ile anlaşarak sizi akşamüstü koya bırakmasını ve ertesi gün istediğiniz saatte sizi almasını sağlayabilirsiniz.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

3- MADEN KOYU – KEMER

Yeşil ile iç içe denizi pırıl pırıl bir koy olan Maden Koyu çevresi ormanlık alan olduğundan kamp yapmaya müsait bir yerdir. Antalya şehir merkezine yaklaşık 70 km mesafede bulunan bu koya Kemer’in Tekirova Mahallesinden gidilmektedir son 10 kilometresi stabilize olan orman yolunu takip ederek yüksek araçlarla gidilmesinde fayda vardır.Adını daha önceden Krom madeni çıkartıldığından dolayı Maden Koyu olarak anılmaktadır bir diğer adı Atbükü koyudur.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

                                                                  www.visitkemer.com

4- ALACASU CENNET KOYU – KEMER

Dalgasız ılık bir suda yüzmek ve koyun sağ tarafında bulunan patika yolda yürüyüp eşsiz manzaralara şahit olmak için görülmeye değer. Koy 1. derece sit alanı olup doğal güzelliği ile bakir koylardan bir tanesi. Sahil bölümünde ve orman içerisinde kamp yapabileceğiniz alanlar mevcut, Koyda herhangi bir işletme yok ihtiyacınız olan tüm malzemelerinizi yanınızda götürmelisiniz. Su ihtiyacınızın karşılanması için 1 adet tulumba var ve suyu da gayet soğuk, Tuvalet yok, Telefon çekiyor internet çekmiyor. Antalya şehir merkezine yaklaşık 50 km mesafede bulunan bu Alacasu Cennet koyuna Kemer yolundan ilerleyip Çamyuva’yı geçtikten sonra Tahtalı teleferik yol ayrımında U dönüşü yaparak Anayoldan ilk sağa giriyoruz koya varmak için yaklaşık 500 metre stabilize yol mevcut biraz sarsılıyorsunuz ama her araç girebiliyor.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

 

5- BELDİBİ GİZLİ KOY – ÇÖPLÜK KOYU – KEMER

Antalya şehir merkezine çok yakın  Gizli koy yada Google haritada ki adı çöplük koyu olan bu koyda deniz keyfinin ardından kamp yapıp dinlenebilirsiniz.  Kemer yolu üzerinde Kargıcak Koyu’ndan sonraki tünelden geçince, Beldibi tatil köylerinden u çekip yaklaşık 500 metre sonra tünele girmeden sağa eski Antalya yoluna giriliyor, Çamdağ tünelinin bitiminde sağda kalıyor, aşağı dik bir patikadan iniliyor. Herhangi bir işletme, duş, tuvalet yok.

NOT: Son gittiğimizde tünelden yaklaşık 200 metre önce belediye yolu dubalarla kapatmış.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

 

6- DELİK DENİZ KRAL KOYU – GAZİPAŞA

Gazipaşa ya 23 km mesafede bulunan Delik Deniz bir diğer adı Kral koyuna Güney köy yolundan Antiochia Ad Cragum antik kenti ve Muz bahçeleri içinden geçerek gidilmektedir. Doğal güzelliklerle tarih burada iç içe yer almaktadır, havuz görünümlü deniz de yüzmenin keyfi bir başka olacaktır. Sahil kesiminde pek düzlük alan yok fakat üst taraflarda çadır kurabileceğiniz yerler mevcut.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

www.locatemyholiday.com

7-DOYRAN GÖLETİ – KONYAALTI

Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı Akdamlar Mahallesinde yer alan  Doyran Gölet’i şehir merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre mesafededir. Çevresi tamamen orman ile kaplı olan göl içerisindeki suyun bahar aylarında debisi artar yaz aylarında ise azalır. Doyran Gölet’i çevresinde herhangi bir işletme bulunmuyor tamamen doğal hali ile karşınızda, burada kamp yapabilirsiniz fakat tüm malzemeleriniz yanınızda olmalı ayrıca günübirlik giderek gölet etrafında yürüyüş yapıp bisiklete de binebilirsiniz.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

8- GÖKDERE KÖYÜ – KONYAALTI

Şehir merkezine çok yakın dere kenarında orman içerisinde kamp yapabileceğiniz bir yer. Sarısu teleferikten Hisarçandır Köyüne giderken bir kaç km sonra sol tarafta kalmaktadır. Alışveriş yapabileceğiniz bir yer, su ve wc bulunmamaktadır. Tüm kamp malzemelerinizi yanınızda götürmelisiniz. Cep telefonu kısmen çekiyor.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

 

9- FESLİKAN YAYLASI – KONYAALTI

1800 ile 2000 metre yüksekliğinde özellikle kış mevsiminde 5 ile -10 derece soğuklukta kar kampı yapmak isteyenler için harika bir yer. Yaz mevsiminde de aşırı bunaltıcı Antalya sıcaklığından uzaklaşıp serin bir dağ kampı da yapabilirsiniz.

Feslikan yaylası Konyaaltı ilçesine bağlıdır. Şehir merkezine yaklaşık 40 km mesafede, tesis bulunmamakta fakat yol üzerinde alışveriş yapabileceğiniz yerler ve su kaynakları mevcut.  
Kar kampı yapmayı deneyimlemek isteyenler 5 ile -7 dereceyi iliklerine kadar hissedecektir.

Antalya körfezinden Beydağları arasında kısa mesafede oluşan yükseklikten dolayı yolculuk 1 saate yakın sürmektedir. Doğa yürüyüşü ve kamp yapabileceğiniz farklı noktalar araştırmanız durumunda mevcuttur.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

Feslikan Yaylası Ka
r kampı – Rakım 1795

10- AVLAN GÖLÜ – ELMALI

Sedir ormanları içerisinde göl kenarında şehirden uzak herhangi bir tesis ve işletmenin olmadığı mükemmel bir doğa manzarasında çadırınızı kurarak kamp yapmak istiyorsanız Elmalı ilçesinde bulunan Avlan Gölü tam da istediğiniz yer. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 1030 metre yüksekte bulunan göl Elmalı şehir merkezine 20 km mesafededir.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ

 

ANTALYA ÜCRETLİ KAMP YERLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİN

KAMP MALZEMELERİ LİSTESİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİN

ANTALYA KRAL HAVUZUNA NASIL GİDİLİR? BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİN

ANTALYA KOCAÇAY ŞELALESİNE NASIL GİDİLİR? BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİN

ANTALYA GÖYNÜK KANYONUNA NASIL GİDİLİR NELER YAPILIR? BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİN

BEBEKLE NASIL KAMP YAPIYORUZ İLE İLGİLİ YAZIMIZI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİN

“ANTALYA KAMP YERLERİ – ÜCRETSİZ” üzerine 2 yorum.

  1. Geri bildirim: YEŞİL PASAPORTA VİZE İSTEMEYEN VE VİZE İSTEYEN ÜLKELERİN LİSTESİ - KESFİHUZUR

  2. Geri bildirim: YEŞİL PASAPORT NEDİR, KİMLERE VERİLİR VE HANGİ BELGELER İSTENİR? - KESFİHUZUR

Bir cevap yazın